Chelsea yüksek tempoda geçen bir mücadele sonunda Everton’u konuk etti. Buna rağmen Chelsea, müthiş bir performans sergileyerek evinde konuklarından ayrılmayı başardı. Chelsea – Everton sonucu, 2-0’lık skorla tamamlandı ve Chelsea, İngiltere Premier Ligi’ndeki performansının artan bir şekilde devam ettiğini gösteriyor.

Maçın ilk yarısında, Chelsea etkili bir oyun ortaya koydu. Özellikle orta sahada Ngolo Kante, maçın kilit isimlerinden biri oldu. Ancak, maçın ilk yarısında Everton da üretken görünmeye çalıştı. Ancak, Everton oyuna hızlı başlamak isteseler de, Chelsea savunması pozisyonlarını iyi değerlendirdi.

Maçın ilk yarısında, Chelsea adına en etkili performans, 31. dakikada gelmişti. Max Chilwell, rakip takımın savunmasını çıkmazda bırakarak mobilite sorunlarına neden oldu. Chilwell’in topu kesmesiyle birlikte, Rangers’ın eski oyuncusu Ross Barkley, topu ağlara gönderdi ve Chelsea öne geçti. Barkley’in golünü izleyen Chelsea taraftarları, mutlulukları için yere düşerek sevinç gösterilerinde bulundular.

Chelsea, maçın ikinci yarısında da baskılı oyununu sürdürdü. Everton, mümkün olduğunca savunma yapmaya çalışsalar da, Chelsea’nin hücumda üstünlüğüne engel olamadılar. Maçın 65. dakikasında, Mason Mount Chelsea’nin ikinci golünü attı. Mount, harika bir paslaşma sonrasında gol atmaya hazırlandı. Bireysel yetenekleriyle hareket ederek, Everton savunmasını üstünden atarak ağları da havalandırdı. Bu gol, Chelsea’nin zafere giden yolunu açtı.

Everton, maçın son dakikalarında biraz direnç göstermeye çalıştı. Ancak, ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar Chelsea’nin savunması her zamanki gibi güçlüydü. Maçın son düdüğü Chelsea için 2 – 0’lık galibiyetin açıklaması oldu.

Chelsea’deki oyuncuların mücadeleye yüksek seviyede odaklandıkları belli oldu. Otelde koronavirüs testlerinin olumlu çıkması nedeniyle umutlarını kaybetmiş olabilirler, ancak sahaya çıktıklarında oyunlarını bunlardan etkilenmeden sergilediler.

Chelsea’nin kazandığı bu üç puan, takımın sezon başındaki güçlü performansının sürmesini sağladı. Frank Lampard ve takımı şimdi İngiltere Premier Lig’i lideri konumunda kendini hissediyor.

Maç sonrası Chelsea menajeri Frank Lampard, “Bugün, takımıma ne kadar güvendiğimi bir kez daha kanıtlamış oldular” dedi.

“Orada beklediğimizin tamı tamına karşısındaki bir oyun oynadık” diyerek takımındaki oyuncuların mücadelesinden etkilendiğini hissettirdi.

“Engellemelerimizi atlatmayı, oyun kalitemizi yükseltmeyi ve pozisyonları gole çevirmeyi başardık. Oyuncularım altı üstüne yeteneklerini koymak istediler ve bu da bize zaferi getirdi” açıklamasını yaptı.

Chelsea, Everton’un 3 puan önünde ilk sıradaki yerini korudu. Premier League rakipleri Leicester City, Tottenham Hotspur ve Liverpool’un önünde hala lider durumda. Ancak, ligin henüz erken aşamasında olmaları nedeniyle, Chelsea takımı zirvedeki yerlerinde kalabilmek için maçlara devam etmek zorunda kalacak.

Sonuç olarak, Chelsea – Everton maçı, Premier Lig’in sıkı bir mücadelesinin en güzel örneklerinden biriydi. Chelsea, maça yaklaşımıyla özellikle dikkat çekti ve atak oynamayı tercih etti. Everton ise defansif hizmetlerine bağımlı kalmaya çalıştı ancak Chelsea’nin üstünlüğüne engel olamadı.

Ross Barkley ve Mason Mount, formda performanslarına devam ederek Chelsea’ye 3 puan kazandıran isimler oldular. Lampard’ın taktiksel tercihleri, takımının başarısı üzerinde büyük bir etkiye sahip oldu.

Chelsea – Everton sonucu, Premier Lig’in nispeten erken bir aşamasında olmasına rağmen, en yüksek seviyede mücadele eden iki takımın kalitesini gösterdi. İlerleyen haftalarda, Chelsea’nin rakiplerine karşı sergileyecekleri performanslar merakla bekleniyor.