İngiltere ve Fransa arasında oynanan Six Nations maçı, Twickenham Stadyumu’nun karanlık bir gün yaşamasına neden oldu. İngiltere milli takımı, seyircilerinin önünde 2012 yılından beri kaybetmediği turnuvayı Fransa karşısında kaybederek büyük bir utanç yaşadı.

Maçın ilk yarısında, Fransa’nın hücum oyunu İngiltere savunmasını zorladı. İlk 15 dakikada, üst üste gelen hücumlar sonucunda, Fransız oyuncu Damian Penaud, açık alanda topu yakalayarak İngiltere savunmasını aşıp, ilk try’ı atmış oldu.

İngiltere, Fransa’nın bu agresif hücumuna karşılık veremedi ve hücumda başarısız olmaya devam etti. Sonuç olarak, İngiltere’nin hücumda sadece birkaç etkili atak yapabilmesi, maçın ilk yarısında üretken olmasını engelledi.

Fransa’nın, ilk yarısında attığı tek try, 10-0’lık bir öndüşü sağladı. İkinci yarının başlamasıyla birlikte, İngiltere’nin hücum yaratma amacı artmaya başladı. Fakat, sert ve agresif Fransız savunması, İngiltere takımını zorlamaya devam etti.

İngiltere’nin hücum yaratma çabaları, sonuçsuz kaldı ve Fransa maçın ikinci yarısının da başında skoru 13-0 yaptı. İngiltere’nin yıldız oyuncusu Owen Farrell, 55. dakikada bir penaltı vuruşuyla İngiltere’nin ilk puanlarını kaydetti ve skoru 13-3 yaptı.

İngiltere, son 20 dakika boyunca hücumda daha etkili oldu ve Fransa savunmasını zorladı. Fakat, İngiltere’nin yarattığı ataklar, Fransız savunmasında sıkışıp kaldı ve sonuçta tek try, Maro Itoje tarafından atılan bir gecikme sonrası geldi.

İngiltere’nin, son dakikalarda bile mücadele etmesine rağmen, Fransa maçı 23-20 kazandı. Bu sonuç, İngiltere’nin kendi sahasındaki Six Nations maçlarında yaşadığı en büyük yenilgi oldu.

İngiltere milli takımı, maçın ardından büyük hayal kırıklığı yaşadı. Oyuncu Billy Vunipola, maç sonrası yaptığı açıklamada, “Bugün burada başka bir takım olduğunu hissettik ve kaybetmek için çok utanç verici bir maç oynadık” dedi. İngiltere teknik direktörü Eddie Jones ise, “Kötü oynadık, kötü performans gösterdik” diyerek hayal kırıklığını dile getirdi.

Fransa takımı ise, Twickenham’da aldığı galibiyetle büyük bir sürprize imza attı. Fransa koçu Fabien Galthie, maç sonrası yaptığı açıklamada, “Bu maçın kazanılması gerekiyordu. İngiltere maçı kaybetmeyi bıraktı, biz ise maçı kazanmayı başardık” dedi.

Fransa takımı, Six Nations’ta oynadığı tüm maçları kazanarak, turnuvanın şampiyonu oldu. İngiltere ise, sadece üç maç kazanarak, turnuvayı hayal kırıklığıyla tamamladı.

İngiltere’nin, Twickenham’daki bu yenilgisi, takımın geleceği için soru işaretleri oluşturdu. İngiltere milli takımı, gelecek yıl oynanacak 2023 Rugby Dünya Kupası’nda da yer almaya hak kazanmak istiyor. Fakat, takımın bu performansıyla, Dünya Kupası’na gitme şansları azalmış gibi gözüküyor.

İngiltere milli takımı, Twickenham’daki maçta başarısız bir performans sergiledi ve büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Fransa’nın agresif hücum oyunu karşısında, İngiltere savunması zorlandı ve hücumda etkisiz kaldı. Maçın ardından, İngiltere takımı büyük bir hayal kırıklığı yaşarken, Fransa milli takımı büyük bir sürprize imza attı. Bu sonuç, Six Nations tarihine geçecek gibi gözüküyor.