Lance Reddick, Wire ve John Wick gibi hit filmler ve televizyon dizilerinde canlandırdığı unutulmaz karakterlerle tanınan çok saygı duyulan bir aktördü. Ancak, 8 Aralık 2021 tarihinde, 60 yaşındaki Reddick, hayranlarını şoke eden bir şekilde hayatını kaybetti.

Reddick’in ailesi yaptığı açıklamada, ünlü aktörün 1 Aralık 2021 tarihinde aniden hastalandığını ve aynı gün vefat ettiğini açıkladı. Ancak, nedeni henüz belirlenememiştir. The Hollywood Reporter’a göre, Reddick’in menajeri, oyuncunun COVID-19 testinin negatif çıktığını söyledi.

Reddick, Hollywood’un en saygın ve saygı duyulan aktörlerinden biriydi. Kendisi, 2000’lerin kült dizisi Wire’da (Düşük Frekans) dünyanın en saygı duyulan performanslarını sergiledi ve John Wick serisinde de unutulmaz bir yan karakter olan Charon’u canlandırdı. Daha sonrasında, diğer birçok unutulmaz projede yer aldı ve yıldız statüsüne ulaşmayı başardı.

Reddick, New York’ta doğdu ve tam bir sanatçı ruhuna sahipti. Mükemmel bir müzisyen, ressam ve oyuncuydu. Bard College ve Yale Drama’da okudu ve kariyerinin başlangıcından itibaren tiyatro oyunlarında yer aldı.

Oyunculuk kariyeri boyunca, birçok proje dahilinde çalıştı ve hayranlarından mükemmel eleştiriler aldı. Özellikle, Wire’daki performansı hala pek çok insan tarafından unutulmaz olarak nitelendiriliyor ve gösteri hala klasik televizyon arasında yer alıyor.

John Wick filmlerinde, Yahudi-Roma derebeyi Charon’u oynayan Reddick, filmin en popüler karakterlerinden biridir ve Wick’in etrafında dönen hikayenin önemli bir parçasıdır. Kendisi, çok az diyalog çizgisine sahip olsa da, güçlü bir varlık sergiler ve en çok tutulan sahnelerde yer alır.

Reddick’in hayatı, kariyeri ve kişiliği, hollywood’daki çoğu insan tarafından takdir ediliyordu. Birçok insan, ünlünün duyduklarıyla şoke olmuş durumdalar. Hayranları, sosyal medya platformları üzerinden, Twitter ve Instagram hesapları üzerinden üzüntü ifadelerinde bulundular ve aktöre olanları hatırlatarak fikirlerini paylaştılar.

Reddick, 2021’de hayatını kaybeden tıpkı diğer ünlüler gibi, büyük hayran kitlesinde acı bir kayıp yarattı. Kendisi, hem nedeni belirlemeyen ölümle, hem de sektör arkadaşları ve hayranları tarafından anılacak olan etkileyici bir kariyere sahipti. Kendisine rahmet, ailesine ise sabırlar diliyoruz.