Oscar 2023 canlı güncellemeleri, sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor. Bu yılın En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve diğer kategorilerindeki kazananlar, her yıl olduğu gibi büyük bir beklentiyle karşılanıyor. 2023 yılındaki Oscar töreninin ise bir hayli iddialı geçeceği söylentiler arasında dolaşıyor.

Öncelikle, Oscar 2023 töreninin yapılacağı tarih belli oldu. 26 Şubat 2023 tarihinde düzenlenecek olan tören, dünyanın dört bir yanındaki sinemaseverler tarafından takip edilecek. Törene ev sahipliği yapacak olan Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda gerçekleşecek olan tören, dünyanın dört bir yanından gelen konukları ağırlayacak.

Törene katılacak olan ünlü isimler de zaman içinde yavaş yavaş belli oluyor. Her yıl olduğu gibi, birçok ünlü isim Oscar töreninde sahne alacak ve ödüller dağıtacak. İsimler hala netleşmemekle birlikte, geçmiş yıllarda olduğu gibi, birçok A-liste ismin süpriz konuk olarak sahneye çıkması bekleniyor.

Oscar töreninin merak edilen bir diğer özelliği de yan kategorilerde kazananların açıklanması. En İyi Kısa Film, En İyi Belgesel ve diğer yan kategorilerde ödül alacak olan filmler, uzun ödül töreninin ardından ödüllerini alacaklar. Tüm bu yan kategorilerde ödüllerin dağıtılması, sinemaseverlere birçok yeni ismin keşfedilmesi fırsatını sunacak.

2023 Oscar töreninin merak edilen bir diğer konusu ise, yarışacak olan filmler. Bu yılın iddialı filmleri arasında Steven Spielberg’in yönettiği ve başrolünde Tom Hanks’in oynadığı “Tic Tac Tepe”, Ridley Scott’ın yönettiği ve Matt Damon ile Adam Driver’ın oynadığı “The Last Duel” ve Martin Scorsese’nin yönettiği ve Robert De Niro’nun yer aldığı “Flower Moon” yer alıyor. Ayrıca, Olivia Colman’ın başrolünde yer aldığı “The Lost Daughter”, başrollerini Anya Taylor-Joy ve Ralph Fiennes’in paylaştığı “The Menu” ve Frances McDormand’ın oynadığı “The Tragedy of Macbeth” gibi filmler de listelerde yer alıyor.

Oscar töreninde, kategori adayları ve kazananlar açıklandıkça sosyal medyada birçok tepki de yer alıyor. İzleyicilerin sevindikleri, üzüldükleri, şaşırdıkları ve hatta sinirlendikleri birçok an, her yıl olduğu gibi bu yıl da yaşanacak. En İyi Film kategorisinde, kazanan film her zaman tartışma konusu oluyor. Muhtemelen, 2023 yılında da birçok tartışmaya sebep olacak olan bu kategori, tüm dünya tarafından merakla bekleniyor.

Sonuç olarak, 2023 Oscar töreni, birçok yeni filmi, ünlü ismi ve gerilimi ile sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor. Kazananların açıklanması, sinemaseverlerin birçok farklı tepkisi ve törenin genel atmosferi, Oscar takipçilerini yine heyecanlandıracak gibi görünüyor. Bakalım, 2023 yılında hangi filmler en çok ödül kazanacak ve hangi isimler törene damgasını vuracak? Tüm bu soruların yanıtları, 26 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Oscar töreninde belli olacak.