Oscar 2023 Hakkında

Senelerdir dünyanın en prestijli sinema ödülleri olan Oscar Ödülleri, her yıl milyonlarca izleyici tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Bu muhteşem geceye ev sahipliği yapacak olan sunucunun kim olacağı da bir o kadar merak ediliyor. Geçmiş yıllarda birçok ünlü isim, bu özel gecenin sunuculuğunu yapmıştır. Ünlü stand-up komedyen Ricky Gervais de 2023 Oscar ödüllerinin sunuculuğu için hayranları tarafından davet edildi, ancak Gervais’in verdiği acımasız yanıt herkesi şaşkına çevirdi.

Ricky Gervais Kimdir?

Öncelikle Ricky Gervais hakkında biraz bilgi verelim… İngiliz kökenli olan Gervais, stand-up komedyen, aktör, senarist ve yapımcıdır. En çok bilinen projelerinden biri, Amerikan adaptasyonu da olan İngiliz sitkomu “The Office”dir. Ayrıca “Derek,” “Extras” ve “Afterlife” gibi pek çok popüler dizinin yaratıcısı ve başrol oyuncusudur. Pek çok filmde de rol almış olan Gervais, her zaman mizah yönü ağır basan bir karakter olarak tanınıyor.

Gervais’in Acımasız Yanıtı

2023 Oscar ödüllerinin sunuculuğu için hayranları tarafından davet edilen Gervais, Twitter hesabından verdiği yanıtla infial yarattı. Gervais, kendisine yöneltilen “Oscar ödüllerinin sunuculuğunu yapmak ister misin?” sorusuna “Tamam, ama önce beni hepiniz boykot edin. Beni eleştirip, tepki gösterin. Ben de sonra sizin kabulünüzü kazanarak gidip sunuculuğu yaparım. Ayrıca kimseye saldırmam, anaakım medya düştüğü tuzağa düşüp morali bozulur.” şeklinde cevap verdi.

Ortaya Çıkan Tartışma

Gervais’in bu sert yanıtı, hayranlarının arasında pek çok tartışmaya neden oldu. Kimileri, Gervais’in bu tarz bir cevap vermesinin onun doğasında olduğunu ve bu nedenle eleştirilmesi gerektiğini savunurken, kimileri de Gervais’in ironik bir şekilde bu sözleri söyleyerek bir noktaya dikkat çekmek istediğini düşünüyor.

Gervais, daha önce 3 kez Golden Globe ödüllerinin sunuculuğunu yapmış ve özellikle sonrasında olay yaratan açıklamalarda bulunmuştu. 2020 yılındaki Golden Globe ödül töreninde de Amerikan film endüstrisindeki cinsiyet ve ırk eşitsizliğinin eleştirisi yapmıştı. Birçok kişi, Gervais’in bu açıklamalarından dolayı 2023 Oscar ödüllerini sunuculuğu yapması durumunda neler söyleyeceğine ya da olay yaratacak bir şey söyleyip söylemeyeceğine dair meraklarını dile getirdi.

Özetle, 2023 Oscar ödüllerinin sunuculuğu için hayranları tarafından davet edilen Ricky Gervais’in verdiği acımasız yanıt herkesi şaşırttı. Tartışmalara neden olan bu durum, Oscar ödüllerinin ne kadar prestijli bir organizasyon olduğunu tekrar hatırlatmış oldu. Bu özel gece için kimin sunuculuk yapacağı ise halen açıklanmadı ve Kevin Hart ve Ellen Degeneres gibi ünlü isimler de adaylar arasında yer alıyor. Oscar ödülleri hakkındaki gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz…